Witamina B17 – gdzie kupić?

Witamina B17 jest jednym z suplementów, które trudno jest znaleźć w aptekach czy sklepach ze zdrową żywnością. Zawsze, gdy pojawia się temat stosowania takich suplementów, jak witamina B17 – „gdzie kupić?” jest pierwszym pytaniem, które wpada na myśl osób zainteresowanych. Oto kilka kwestii dotyczących kupna witaminy B17.

Witamina B17 – gdzie kupić w Polsce?

Dostępność witaminy B17 w Polsce jest dość ograniczona – należy znaleźć osoby, które zajmują się dziedziną pozamedyczną leczenia oraz rozprowadzają witaminę B17 jako Letril, czyli oczyszczoną formę amigdaliny, gotową do suplementacji. Nie da się praktycznie kupić tego suplementu w aptekach czy sklepach stacjonarnych – spowodowane jest to bardzo rzadkim przepisywaniem go prze lekarzy. Obecnie jakakolwiek terapia przeprowadzana w oparciu o takie składniki, jak witamina B17, jest przeprowadzana na własną odpowiedzialność danego lekarza. Witaminę tę można również spróbować sprowadzić z innego kraju, choć np. w USA jest ona nieoficjalnie zakazana w handlu i sprzedaży.

Witamina B17 – gdzie kupić składniki diety?

pestki moreli - wnętrza - źródło witaminy b17

Pestki moreli – bogate źródło witaminy B17. Źródło: www.sxc.hu

Drugą formą suplementacji witaminy B17 jest przyjmowanie jej wraz z dietą. Oznacza to, że dieta powinna być ułożona tak, aby dostarczać odpowiednie ilości amigdaliny do organizmu człowieka, bez ryzyka, że zostanie ona przedawkowana. Bogatym źródłem witaminy B17 są pestki moreli. Sprzedaż tego rodzaju produktów prowadzą różne sklepy, głównie internetowe. Istnieją strony internetowe zajmujące się sprzedażą witaminy B17 oraz zawierających ją pestek moreli. Nie jest to jednak bardzo rozpowszechniony specyfik i często trudno jest znaleźć miejsce gdzie można kupić witaminę B17.